.
دوشنبه 31 شهريور 1399.
تاریخ امروز :

اختصاص زمین برای دفع پسماندهای صنعتی در تهران

 

به گزارش روابط عمومی سازمان : دبیر کارگروه مدیریت پسماند استان تهران با بیان اینکه ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در مورد احداث سایت دفع پسماندهای ویژه و صنعتی استان در اراضی هوشنگ آباد و عزیزآباد از جمله‌ دستورکارهای نشست اخیر کارگروه مدیریت پسماند استان تهران بود،اظهارکرد: در این خصوص با توجه به موافقت مکتوب اداره کل منابع طبیعی استان تهران مقرر شد با هماهنگی فرمانداری ری عملیات واگذاری موقت زمین در هفته جاری انجام شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان چهل و هشتمین نشست کارگروه مدیریت پسماند استان تهران، موضوع ماده ٢ آیین‌نامه اجرایی قانون مدیریت پسماندها شب گذشته به ریاست انوشیروان محسنی بندپی – استاندار تهران – و به دبیری سعید محمودی – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان – در استانداری تهران برگزار شد.

محمودی در تشریح مصوبات این جلسه گفت: نخستین دستور کار این نشست تعیین تکلیف مدیریت پسماندهای پزشکی به‌ویژه موسسات و مراکز خود درمانی بود که مقرر شد تا پایان سال جاری تفکیک پسماندها در کلیه مراکز درمانی به‌صورت ١٠٠ درصد انجام شود سپس دفع بهداشتی صورت پذیرد.

وی با تاکید بر اینکه برای بی‌خطرسازی و دفع بهداشتی کامل این پسماندها باید برآورد مالی و برنامه‌ریزی دقیق و فوری انجام شود،اظهارکرد: درکارگروه مدیریت پسماند استان تهران مقرر شد دفع بهداشتی پسماندهای پزشکی به شکل رقابتی به بخش خصوصی واگذار شود و برای پسماندهای بی خطر سازی شده و نشده نرخ بندی با نظارت محیط زیست مشخص شود.

محمودی با اشاره به دومین دستورکار این جلسه مبنی بر ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در مورد احداث سایت دفع پسماندهای ویژه و صنعتی استان در اراضی هوشنگ آباد و عزیزآباد اظهارکرد: در این خصوص با توجه به موافقت مکتوب اداره کل منابع طبیعی استان تهران مقرر شد با هماهنگی فرمانداری ری عملیات واگذاری موقت زمین در هفته جاری صورت پذیرد و سازمان همیاری شهرداری هم مکلف شده تا حداکثر یک ماه آینده نسبت به آماده‌سازی این زمین اقدام کند.

وی افزود: سازمان همیاری شهرداریهای استان تهران مکلف شد با نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران درخصوص آماده‌سازی طرح جامع مدیریت پسماندهای ویژه صنعتی استان تهران هم اقدام کند.

دبیر کارگروه مدیریت پسماند استان تهران در تشریح دیگر مصوبات این نشست گفت: دستورکار بعدی این نشست به موضوع تعیین تکلیف کالاهای متروکه و تبدیل به پسماند شده سازمان اموال تملیکی استان تهران اختصاص داشت که در این رابطه مقرر شد سازمان اموال تملیکی لیست کالاهای تبدیل شده به پسماند را به اداره کل محیط زیست ارائه کند تا در نهایت پسماندهای ویژه از عادی تفکیک و پسماندهای ویژه به سایت‌های مجاز ارسال و پسماندهای عادی با هماهنگی و تعامل اموال تملیکی با سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران مدیریت شو .

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران محمودی در پایان اظهارکرد: دستورکار پایانی این جلسه به ارائه گزارش پیشرفت کار تدوین طرح جامع مدیریت پسماند کلان شهر تهران اختصاص داشت و مقرر شد در جلسه بعدی کارگروه، شهرداری تهران به اتفاق مشاور طرح جامع مدیریت پسماند نسبت به ارائه برنامه عملیاتی درخصوص وضعیت فعلی سایت آرادکوه و ساماندهی وضعیت موجود و انتقال این سایت اقدام کند

بانک اطلاعات مشاوران

معرفی مدیرعامل

 

محمد حسین شیخیانی

مدیر عامل  سازمان همیاری

شهرداریهای استان تهران

پیوند ها

اوقات شرعیRSS اخبار سایت

اخبار پایگاه بسیج اخبار پایگاه بسیج کل اخــبار سـایت کل اخــبار سـایت

کلیه حقوق وبسایت متعلق به سازمان همیاری شهرداریهای استان تهران می باشد

Back to Top

Template Design:Dima Group