معاون امور عمرانی استانداری تهران عنوان کرد؛ حرکت شهردار احمدآباد مستوفی در مسیر قانون ستودنی است

مهندس کریمی معاون امور عمرانی استانداری تهران با حضور در شهرداری احمدآباد مستوفی، بررسی ‏های ویژه ای برای تسریع در ابلاغ محدوده و حریم قانونی شهر احمدآباد مستوفی صورت داد.

 در ابتدای این جلسه که با حضور حقیقی فرماندار شهرستان اسلامشهر، طیبی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‏ های استان تهران، علیخانی معاون فنی و عمرانی فرماندار، گل احمدی بخشدار احمدآباد مستوفی، ناصری پور سرپرست شهرداری اسلامشهر، سروان بسطامی فرمانده کلانتری احمدآباد مستوفی، رضا غلامرضا عضو شورای اسلامی شهر و نعمت زاده شهردار احمدآباد مستوفی در سالن کنفرانس شهرداری احمدآباد مستوفی برگزار شد، نعمت زاده ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان و خوشامدگویی به آنان گفت: ویژگی ‏های منحصر به فرد شهر احمدآباد مستوفی، توجهات ویژه ‏ای می ‏طلبد و انتظار می ‏رود مشکلات موجود با مساعدت ‏های مقامات بالادست هرچه زودتر مرتفع شود. وی در رابطه با ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهر و بخش افزود: طی مدتی که بنده در شهرداری احمدآباد مستوفی خدمتگذار بوده ام جلوی بسیاری از ساخت و سازهای غیر مجاز را گرفته ایم و با افزایش تعداد نیروهای نظارتی، این روند را ادامه خواهیم داد.شهردار احمدآباد مستوفی به بخشی از پروژه‏های عمرانی صورت گرفته اشاره کرد و گفت: طی این مدت پروژه های خوبی همچون آسفالت خیابانهای اصلی، مبلمان شهری، اصلاح ورودی جاده احمد آباد، سنگ فرش، تعویض جداول فرسوده و ... انجام شده که تمام کارها نیز بر اساس کار دقیق کارشناسی صورت گرفته است. نعمت زاده در ادامه افزود: نگاه شهرداری احمدآباد مستوفی در حال حاضر تغییر بنیادی کرده و کسب درآمد از طریق ساخت و ساز اولویت کمتری برای ما دارد. شهردار احمدآباد مستوفی در انتها تصریح کرد: ریشه بسیاری از مسائل و مشکلات شهر احمدآباد مستوفی نبود حریم مصوب است و عدم ابلاغ حریم باعث مسکوت ماندن بسیاری از ظرفیتها و پتانسیلهای شهر شده است. در حالی که اگر حریم ابلاغ شود درآمد افزایش پیدا خواهد کرد و انجام پروژه های شهری نیز سرعت بیشتری خواهد گرفت.
    در ادامه رضا غلامرضا عضو شورای اسلامی شهر احمدآباد مستوفی، ضمن خوشامدگویی به میهانان گفت: ما در زمینه حریم، انتظارمان این است که در حال حاضر و به منظور تسهیل امور، مصوبه شورای تأمین شهرستان، که دربرگیرنده توافق بین شهرداری اسلامشهر و احمدآباد مستوفی است، اجرایی شود و در کنار آن ابلاغ حریم نیز سرعت بیشتری به خود بگیرد. این پیشنهاد از سوی مهندس کریمی مورد موافقت قرار گرفت. وی در این رابطه گفت: ابتدا باید محدوده شهر مصوب شود و در ادامه به دنبال تصویب حریم بود. مهندس کریمی معاون استاندار تهران در ادامه از تلاشهای فرماندار اسلامشهر برای ایجاد جو همدلی و همکاری بین شوراها و همچنین از شهردار احمدآباد مستوفی به جهت قانونمداری و حرکت در مسیر قانون تشکر کرد.
    حقیقی فرماندار اسلامشهر نیز در ادامه گفت: شوراهای اسلامشهر، چهاردانگه و احمدآباد مستوفی همدلی و همکاری بسیاری با یکدیگر دارند و در حوزه بخشداریها بالای 95 درصد از ساخت و سازهای غیر مجاز مهار شده و در حوزه شهری نیز همینگونه بوده است. وی افزود: در این رابطه هر دو هفته یک بار جلسه هماهنگی برگزار می شود. فرماندار اسلامشهر در ادامه گفت: رسیدگی فوری به وضعیت مسیرهای مواصلاتی به سازمان پژوهشهای علمی صنعتی ایران یکی از اولویتهای کاری است. چرا که این مجموعه با این حجم امکانات و اهمیت در سطح ملی، یک موضوع کشوری است و مسیرهای مواصلاتی به آن زیبنده استان تهران نیست و همراهی ویژه می طلبد. در ادامه مسئولین به بازدید از سطح شهر و بخش احمدآباد مستوفی پرداختند و در این راستا با دکتر اکبری، رئیس سازمان پژوهشهای علمی صنعتی ایران در محل این سازمان جلسه برگزار کردند.
    در خلال این جلسه دکتر اکبری به همراه دکتر رمضان پورنرگسی، خواستار رسیدگی فوری و جدی به مشکلات و معضلات موجود در رابطه با مسیرهای مواصلاتی سازمان پژوهشها شدند و افزودند: بسیاری از مسئولان کشوری به این سازمان رفت و آمد دارند و بسیاری از نخبگان و دانشمندان کشور هر روز مسیر این سازمان را طی می کنند و آمد و شد آنها با خطرات جدی روبروست که رسیدگی فوری به مسیر جاده احمد آباد مستوفی و خیابان انقلاب اولویتی جدی است.
    در ادامه مهندس کریمی نیز گفت: با توجه به اینکه بخشی از مشکلات موجود در حوزه اختیارات راهداری است، در این جلسه به بررسی وظایف شهرداری می پردازیم و در این رابطه تصمیم گیری خواهیم کرد. وی افزود: یک و نیم میلیارد تومان اعتبار برای حل معضلات خیابان انقلاب درنظر گرفته شده که امیدواریم در صورت نیاز بیشتر، منابع جدید نیز تأمین شود. در پایان شهردار احمدآباد مستوفی نیز اعلام کرد که انشاءالله تا 22 بهمن امسال این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.
                  

 

 

 

معرفی مدیرعامل

 

محمد حسین شیخیانی

سرپرست سازمان همیاری

شهرداریهای استان تهران

پیوند ها

اوقات شرعیRSS اخبار سایت

اخبار پایگاه بسیج اخبار پایگاه بسیج کل اخــبار سـایت کل اخــبار سـایت

کلیه حقوق وبسایت متعلق به سازمان همیاری شهرداریهای استان تهران می باشد

Back to Top

Template Design:Dima Group